Didim

Didim bölümünde 14 Kişi Aktif

-   |   + Yeni Tesis

Didim Tatil

Didim Hakkında
İstanbul'dan Didim'e Nasıl Gidilir
Didim Deniz Suyu Sıcaklığı
Ankara'dan Didim'e Nasıl Gidilir
Didim'e Feribotla Nasıl Gidilir
Didim'e Uçak Var mı
İzmir'den Didim'e Nasıl Gidilir
Didim Denizi
Didim Gezilecek Yerler
Didim Altınkum
Didim Şehir İçi Ulaşım Seçenekleri
Didim Milet Antik Kenti
Vakti Olanlar için Didim Çevresinde Gezilebilecek Yerler
Didim Tekne Turları
Didim Akbük
Didim Ne Zaman Gidilir
Didim Nerede
Didim Ne Alınır
Didim Neler Yapılır
Didim Dalış Yerleri - Didim Diving
Didim Ne Yenir Ne İçilir
Didim Akköy
Bafa Gölü Milli Parkı
Didyma Apollon Tapınağı
Didim'de Kısa Sürede Gezilebilecek Yerler
Didim Festivalleri
Didim Tatil
Didim Priene Antik Kenti
Didim Konaklama
Didim Seyahat
Didim'e Araçla Nasıl Gidilir
Didim Tarihi
Didim Gece Hayatı

 

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan Didim, Türkiye’de tarihi alanları yok olmadan günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş nadir bölgelerden. Sadece antik kentleriyle dahi kültür turizmi açısından eşsiz bir nokta olan Didim, aynı zamanda mavi bayrak ödülüyle taçlandırılmış plajlara sahip.

Altınkum Sahil Genel Görünüm

İlçenin kalbi olarak tanımlanabilecek Altınkum, Didim’in özellikle Mayıs ve Ekim ayları arasında en canlı ve hareketli beldesi. 2 kilometrelik altın rengi, ince kumlu plajını, derin olmayan, safir tonlarındaki berrak denizi takip ediyor. Tamamı halk plajı ve ücretsiz olan ödüllü kumsalın çevresinde Altınkum otelleri, gece kulüpleri, restoranlar ve alış veriş merkezleri mevcut. Didim’de denize girmek için Altınkum’la birlikte farklı alternatifler arayanlara en uygun seçenek ise sahildeki Barış Parkı’ndan hareket eden ve Didim koylarını gezdiren tekne turları.

Altınkum’u, Didim’in merkezine bağlayan Atatürk Bulvarı bölgenin en merkezi caddesi. Üzerinde Didim otelleri, otobüs durakları, balık ve Çin restoranları bulunan bulvarı takip ederek önce Altınkum’a 2,5 km mesafedeki merkeze, oradan merkeze 1,5 km mesafedeki Apollon Tapınağı’na ulaşabilirsiniz.

Altınkum Plajı ve Ege Denizi

Sanatın ve güneşin tanrısı Apollon adına yapılan 124 sütunlu tapınakta Didim’in simgesi haline gelen Medusa figürünü görmek mümkün. Mitolojik kehanetlerin bir araya toplandığı Apollon’da tarihi Yenihisar Camisi’ni de ziyaret edebilirsiniz. 1830 yılında kilise olarak inşa edilen yapı, günümüzde cami olarak kullanılıyor.

Didim’in merkezinden yaklaşık 20 km doğuya doğru gittiğinizde burada sizi doğanın içindeki sakin koylarıyla Akbük karşılayacak. Sık sık Altınkum’un daha sessiz ve gözlerden uzak versiyonu olarak adlandırılan Akbük, karadan yürüyerek ulaşılabilen Saplı Ada, Sahte Cennet, Bozburun, Kazıklı gibi birçok koya yaklaşık 10 km uzaklıkta. Çoğunlukla kompleks şeklindeki büyük otellere ev sahiplığı yapan beldede, hala kullanılan tarihi bir Rum kilisesi mevcut.

Barış Parkı ve Tekne Turları

Söke yolundan, Altınkum’a doğru gelirken karşınıza çıkacak olan Didim’deki turistik noktalardan bir diğeri de Akköy. Hem Altınkum’a, hem Milet ve Priene Antik Kentleri’ne gidiş yolu üzerinde bulunan köyde, zeytin, zeytinyağı, tütün, çilek, incir, balık, tarhana, üzüm, pekmez, reçel, köy şarabı gibi yerel lezzetleri tadabilmek ve satın alabilmek mümkün.

Akköy’de karşınıza çıkacak olan tabelaları takip ederek sağa doğru ilerlediğinizde sırasıyla Milet Antik Kenti ve ardından Priene Antik Kenti tüm ihtişamıyla sizi bekliyor olacak. Milet Müzesi, stoa, antik tiyatro, İlyas Bey Külliyesi gibi tarihi simgelerin bulunduğu Milet Antik Kenti’nde, Helenistik Dönem’in ve Osmanlı’nın izlerine rastlamak mümkün. Priene Antik Kenti ise Apollo Tapınağı’nın sütunları, antik tiyatrosu ve Prieneliler’in mermer çıkardıkları tepesiyle fotoğraflamak için eşsiz kareler sunuyor.

Apollon Tapınağı

Vakti olanlara ve doğaseverlere tavsiye edilebilecek Didim’deki diğer bir etkileyici nokta ise Bafa Gölü Milli Parkı. Didim merkezin yaklaşık 30 km kuzeyinde yer alan zeytin ve çam ağaçları arasındaki göl, adacıkları, nadir balık ve yüzücü kuş türleri ile tamamen kendine özgü bir alan.

 Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.

ÜRÜN İNCELEME
Ev Temizliği
NİSA TEMİZLİK HİZMETLERİ

Düğün Organizasyon
BALIKESİR SERA ÇİÇEKÇİLİK VE DÜĞÜN ORGANİZASYON

Meyve Silkeleme Makinası
ÜRÜNAL TARIM MAKİNALARI

Otellere Aşçı Kıyafeti
BİTEKS İŞ ELBİSELERİ

Can Balkon
ACUN TENTE - CAM BALKON

Açılır Kapanır tavan
ACUN TENTE - CAM BALKON


Didim Makalelerinden Seçmeler
Didim Geçmişi Didim'e Otobüsle Nasıl Gidilir Didim Akbük Koyları Didim'den Ne Alınır
Didim'e Otobüsle Nasıl Gidilir Didim Akbük Hakkında Detaylı Bilgiler Didim Tarihçe Didim Jetski
Didim'de Tadılması Gereken Lezzetler Didim'de Tadılması Gereken Lezzetler Didim Marin Didim'de Ne Yapılmalı
Didim'de Tadılması Gereken Lezzetler Didim'de Tekne Turu Didim Marina Didim'de Ne İçilir
Didim Apartları Didim'de Ne Yenir Didim Pansiyonları Didim Marin
Didim Önemli Başlıklar

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK